Mistrovství republiky ve zpracování textů 2019

V uplynulých dnech se studenti rožnovského gymnázia Jonáš Vala, Michaela Venclová a Terezie Porubová zúčastnili mistrovství republiky ve zpracování textů, které letos hostila OA Neveklov, okr. Benešov. Soutěžící se museli vypořádat až se sedmi náročnými disciplínami nejen v psaní na klávesnici všemi deseti. Jonáš Vala dosáhl vynikajících výsledků vítězstvím v kategorii juniorů, Michaela v žákovské kategorii dosáhla na bronzovou příčku. Bývalá studentka naší školy Karolína Foukalová zvítězila v kategorii praktiků. Kromě závodění účastníci zavítali na hrad Český Šternberk a společně oslavili výročí českého spolku pro zpracování textů INTERINFO ČR. Celkem se soutěže zúčastnilo 50 účastníků.