Naši atleti vybojovali postup do kraje

Deštivé úterní ráno skupinku atletů našeho gymnázia čekajících na vlak naštěstí neodradilo a s malým zpožděním vyrazili na atletický stadion do Valašského Meziříčí na okresní kolo Středoškolského atletického poháru. V nepříznivých klimatických podmínkách podali členové obou našich týmů velmi kvalitní výkony a zajistili si postup na krajské finále, které proběhne 26. září ve Zlíně.

Ve skvělé formě se prezentovali sprinteři. Ondra Nohavica a Jakub Šimurda (oba 3. A) proběhli 60 metrů v časech 7,56 s (Ondra) a 7,74 s (Jakub), Adéla Ondřejová (2. B) pokořila rekord školy v běhu na 200 m časem 26,3 s a Víťa Dorňák (4. B), který nepočítal s účastí v běhu na 400 m, jako náhradník pouze ve vrhačském obutí a odění zaběhl na mokrém tartanu výkon 58,72 s. Max Kavan (4. B) o půl metru překonal školní rekord ve vrhu koulí (13, 29 m). Tým podrželi také skokan Filip Dimitriadis (2. A) výkony 168 cm ve výšce a 549 cm v dálce a běžec Martin Volný na 1500 m časem 4:42,0 min. V dívčí kategorii pak půlkařky z prvního ročníku Viktorie Dohnálková (2:47,51 min) a Natálie Korytárová (2:52,24 min) obsadily ve své disciplíně 2. a 3. místo. Adéla Ondřejová získala mezi jednotlivci 2. místo a Ondřej Nohavica dosáhl vůbec nejvyššího bodového zisku mezi všemi atlety.

Velice děkuji všem zúčastněným za vynikající výkony a reprezentaci školy a těším se do Zlína na krajské finále.

Monika Zetková

Odkaz na kompletní výsledky