Ohlédnutí – konec školního roku a dny "otevřeného okna"

Ani hektický konec minulého školního roku nemohl proběhnout bez tradičních sportovních turnajů. I když rekonstrukce našeho gymnázia začala již počátkem června, což nás připravilo o šatny a tradiční přístup na školní hřiště, studenti se vraceli či odjížděli na školní exkurze a učitelé nevěděli kam dřív skočit, přesto se nám podařilo uspořádat tradiční turnaje v odbíjené a malé kopané.

Pondělí 18.6.2018, 7:30, na plakátu přihlášeno jedenáct družstev do mix-volejbalu tříd, po obloze se honí mračna. “Hlavně ať neprší”. Terka B., jako první ve škole pomáhá s přípravou hřišť. Před osmou dorazí Vláďa s Bojdym a muzika začíná vábit studenty, kteří postupně objevují nový přístup na hřiště. Rozlosování a turnaj může začít. Dvě skupiny, první dva postupují do semifinále. Snad poprvé jsou všechna družstva složená pouze z žáků dané třídy a vůbec to nesnižuje kvalitu volejbalu, spíše naopak. Atmosféra je skvělá, stejně jako fanoušci a výkony mužstev na hřišti. V semifinále se nakonec potkávají v derby 3.A s 3.B a souboj víceletých gymnázií obstarávají 6.A8 s 7.A8. Čas utekl jako voda, takže finálový zápas v němž 3.A vyzvala 6.A8 se již kryje s klasifikační poradou a učitelé ve sborovně mají co poslouchat :-).  Putovní pohár si v letošním ročníku zaslouženě vybojovala třída 6.A8, ale pochvalu, za předvedené výkony, si zaslouží všichni účastníci volejbalového turnaje.

Úterý 19.6.2018, malá kopaná chlapci, na poslední chvíli dostali tradiční divokou kartu hráči 4.A8 a turnaj 10 týmu může být rozlosován. Dvě skupiny, opět “každý s každým”. Počasí nám přeje a zápasy jdou v rychlém sledu, takže do vyřazovací fáze turnaje postupují první čtyři týmy ze skupiny. Čtvrtfinálové zápasy se hrají “KO” systémem, a tak o postupu či konci někdy rozhodují pokutové kopy. Největším překvapením turnaje se stávají mladí sportovci z 4.A8, kteří poráží největšího favorita turnaje mužstvo 6.A8 a bez střídání vyhrávají i semifinálové utkání s 1.A. Z druhého konce pavouka se po výhře nad 2.B a poté i 6.A8 probojovali hráči 3.B a finále mohlo začít. Ve finálovém utkání se projevilo množství odehraných utkání i zkušenosti hráčů 3.B, kteří porazili mladé kvartány a vybojovali si tak sladkou odměnu i putovní pohár.

Úterní odpoledne poté pokračovalo Absolventským turnajem, který zahájilo exhibiční utkání učitelů s výběrem školy. Krásné, dramatické utkání se spoustou gólů poslal svou hrubou chybou jeden nejmenovaný učitel tělocviku do penaltového rozstřelu, v němž byli šťastnější studenti.

Do samotného turnaje se v letošním roce nahlásily dva týmy absolventů, maturanti a samozřejmě učitelé, kteří, jako každý rok, zanedbali přípravu. O to větší bylo překvapení, když se učitelům podařilo porazit všechny soupeře a poprvé získat putovní pohár. Vítězný tým se mohl spolehnou na skvělé zákroky brankáře Richieho, pevnou chemickou obranu Filip + J.J., gólovou produktivitu zajištovali Honza s Kubou a celý systém řídil a zabezpečoval rychlý Jirka. Velký dík patří také hostujícímu učiteli z Valmezu – Svaťovi. Poklona všem aktérům!!!

Středa 20.6, sportovní dny pokračovaly pro fanoušky velmi populárním turnajem dívek v malé kopané. Jeho organizaci si vzala na starost osoba s největším počtem shlédnutých zápasů Realu Madrid na naší škole, takže o jeho hladkém průběhu nebyla řeč. Počet účastníků byl dlouho nejasný, ale nakonec dala děvčata dohromady pět týmů, takže si všichni zahráli čtyři zápasy. Vítězkami a držitelkami putovního poháru se stala děvčata z 6.A8, kterým tímto gratuluji.

Doufám, že si většina účastníků užila sportovní závěr školního roku a věřím, že se příští rok opět sejdeme na hřišti J.

J.J.