Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm mělo ve středu 15. března 2023 tu čest hostit okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Do soutěže se zapojilo sedm talentovaných studentek a studentů z naší školy a dalších dvanáct studentek a studentů z Masarykova gymnázia ve Vsetíně, Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí a SŠ Kostka, Vsetín.

V nejmladší kategorii I.B nás reprezentovali Kamila Porubová (2A8), Petra Gallová (1A8) a Oskar Andrys (2A8). V prostřední kategorii II.B soutěžily Eva Mertová a Markéta Žváčková (obě 3A8) a v nejstarší kategorii III.A se uvedli Natálie Hrušková (3B) a Ota Repák (7A8). Všichni studenti podali velmi vyrovnané výkony, a proto bylo pro porotu náročné určit vítěze. Naši studenti však vynikli a dokázali si v každé kategorii vydobýt zasloužené bronzové medaile. Kamila Porubová, Eva Mertová a Natálie Hrušková tak obsadily krásná třetí místa. Rádi bychom poděkovali všem studentům a studentkám za účast a těšíme se na další ročník této soutěže.

Kateřina Děcká