Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU – 1. 10. 2014 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Jako každoročně i letos se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo Okresní kolo přespolního běhu škol. Dějištěm byl místní zámecký park, který přilákal na trať desítky běžčů od 8 do 19 let.
Nás nejvíce zajímá kategorie středních škol, v níž nás letos reprezentovalo chlapecké družstvo, jelikož dámský tým letos sestaven nebyl. Naším jediným želízkem v ohni tedy byla šestice ve složení:
Jan Graclík (týmový leader), Tomáš Štverák (specialista na ultradlouhé vzdálenosti, pro kterého bylo pět kilometrů krátkým sprintem), Jan Zich (obyvatel V. Meziříčí, znalec trati), Adam Bambušek (bavič týmu), Dan Adensam a Igor Ličko. Prvák Igor Ličko se i přes příjmení podobné ukrajinskému boxerovi Kličkovi neukázal jako správný tvrďák, jelikož se závodu nezúčastnil. Budiž mu k dobru jeho nabitý program i ukrutné počasí, jež sužovalo “valašské Athény” po celé středeční dopoledne a nadělalo ze soutěže doslova bahenní zápolení.
Na každého člena naší pětice čekalo pět kilometrů. Po absolvování této porce se sečetly čtyři nejlepší časy, aby byl vyhlášen vítěz. Bohužel po více než šesti letech skončila nadvláda rožnovského gymnázia a pro první místo, znamenající postup do krajského kola, si zaslouženě doběhli talentovaní mladíci z vsetínské průmyslové školy strojnické. Po předání medailí naplno propuklo vsetínské “Nagano”. My ovšem také nesmutníme. Druhé místo je pěkné i motivující do budoucna.
Díky všem, kteří přispěli k šestileté nadvládě, ať už se jedná o Jana Morcinka, Jana Srbu, René Keslera a spoustu dalších. Jedna etapa končí, ale druhá začíná, proto přejeme hodně štěstí mladším kolegům do dalších let!
Zároveň patří velké díky paní profesorce Janě Schwarzové, která se projevila jako zkušená trenérka, poradkyně, konzultantka závodnické obuvi, vedoucí výpravy či odbornice na sportovní výživu.

Přejít nahoru