Organizace přijímacích zkoušek nanečisto

Milí žáci 5. a 9. tříd a Vážení rodiče, přihlášení k testování nanečisto. Průběh testování nanečisto je organizován tak, aby co nejlépe simuloval průběh skutečných přijímacích zkoušek s opodstatněnými úpravami. Pro testy využijeme zadání speciálně připravená našimi vyučujícími na základě testů z loňského roku. Rádi bychom Vám sdělili několik organizačních pokynů.

Dostavte prosím s dostatečným časovým předstihem. Ve 14 hod. začíná již administrace zkoušek v učebnách. Po vstupu do budovy prosím uhraďte manipulační poplatek 100Kč. Po jeho uhrazení Vám bude předán ústřižek s třímístným evidenčním číslem. Tento ústřižek předejte testovanému žákovi. Ten vepíše evidenční číslo vedle kolonky se svým jménem a příjmením na záznamovém archu pro jednotlivé testy. Ústřižek uschovejte pro pozdější použití.

V úvodní administraci jednotlivých testů žáci obdrží testové sešity a záznamové archy.  Pro zápis odpovědí si žáci přinesou modře nebo černě píšící propisovací tužkou, která píše dostatečně silně a nepřerušovaně a nezpůsobí propití textu na druhou stranu listu.

Po závěrečné administraci každého testu a krátké přestávce budou žákům sděleny správné odpovědi jednotlivých úloh. Doporučujeme proto, aby své odpovědi zapsali nejen povinně do záznamových archů, ale i do testových sešitů, pro následné porovnání své odpovědi, s odpovědí správnou.

Vzhledem ke skutečnosti, že v letošním roce proběhly dny otevřených dveří pouze online, budou mít uchazeči příležitost se během 30 minutové přestávky mezi jednotlivými testy seznámit,  pod vedením zadávajících učitelů, s prostředím školy.

V průběhu následujícího týdne budou na webových stránkách školy zveřejněny výsledky jednotlivých testů. Své umístění nanečisto zjistíte na základě předaného evidenčního čísla.

Prosíme o dodržení stanoveného harmonogramu (v příloze), platných zásad respirační hygieny a o klid na chodbách. Chcete-li vyčkat v budově, můžete využít učeben v přízemí budovy.

V pátek 18. 3. 2022 proběhnou od 14 hod. pro případné zájemce konzultační hodiny zaměřené na zodpovězení dotazů týkajících se postupů řešení zadaných úloh.