Prezentiáda – Grandfinále 2023

Vše začalo tím, že jsme se ve škole zúčastnili přednášky o investicích, kde jsme se dozvěděli o soutěži prezentačních dovedností, Prezentiádě.
Nejprve jsme se zúčastnili školního kola, ze kterého jsme se dostali do kola nominačního. Tam byla hodnocena pouze PowerPointová prezentace. Jelikož jsme na ní strávili hodně času, tak byl postup do kraje jistý.

Krajské kolo se konalo na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně. Jelikož je Brno celkem z cesty, museli jsme spolu s paní učitelkou Halaštovou vstávat v brzkých ranních hodinách, což se podepsalo i na našem výkonu, skončili jsme druzí. Z kraje postupuje vždy pouze první, ale dva nejlepší týmy z Česka a Slovenska dostávají tzv. Divokou kartu = postup do Grandfinále. Divoká karta nás bohužel o jedno místo minula, ale jeden tým onemocněl týden před státním kolem a my dostali svou šanci.

Grandfinále se konalo v Praze na Newton University v pátek 21.4.2023. Vlak z Rožnova vyjížděl ve čtyři hodiny ráno. Na tomto místě se patří poděkovat paní učitelce Veronice Růžičkové, která nás podpořila a i přes brzkou ranní hodinu do Prahy doprovodila. Cesta nám přišla krátká, jelikož jsme ji z větší části prospali. Soutěž začala v 9:00, byli jsme zařazeni do skupiny A ještě s dalšími jedenácti týmy. Celkem se Grandfinále účastnilo 36 týmů z celé České a Slovenské republiky. Po vyhlášení dvou nejlepších týmů z každé skupiny na nepostupující již čekalo několik workshopů na zdokonalení prezentačních dovedností. Celý den jsme si náramně užili, nabyli nových zkušeností, poznali nové kamarády a doufáme, že se zde podíváme i v příštím roce opět jako tým Ogaři z Radhošťa.

Studenti 2.A Eliáš Oharek a Jakub Mičkal