Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

První výlet s turistickým klubem

Pro první akci turisťáku byla vybrána trasa od Bumbálky postupně k pramenům Vsetínské i Rožnovské Bečvy s návštěvou Súkenické rozhledny a poté přes Vysokou až na Soláň, kde byla túra zakončena obědem na Čartáku.

V sobotu ráno se na rožnovském nádraží shromáždila malá skupinka turistických nadšenců (včetně jednoho (ne)nadšence), ke které se pak ještě na Bečvách připojili poslední členové výpravy. Výsledné složení tedy bylo 3 dospělí (včetně p. uč. Ehla a Malíka), 7 studentů a pes.

Viděli jsme oba prameny Bečev a dokonce jsme se o těchto místech něco dověděli i z hlediska geografie (a biologie), měli jsme nádherný výhled nejen ze Súkenické rozhledny – ale pohledy do krajiny se nám otevíraly po celou dobu výletu, poseděli jsme na nejvyšším vrcholu Vsetínských vrchů, potkali jsme další dvě p. učitelky z gympláckého sboru na procházce s dětmi a v cíli jsme si dali výborný oběd. Po celý den bylo navíc nádherné slunečné počasí.

Výlet se opravdu vydařil a Ti, kteří s námi nešli, mají čeho litovat! Proto doufáme, že příště půjdeme již v hojnějším počtu.

P.S. Všichni víme, kdo byl ten (ne)nadšenec, a proto si zaslouží veřejnou pochvalu za statečnost 😉

Přejít nahoru