Reprezentativní maturitní ples Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm

Rok se s rokem sešel a maturita pozvolna začíná klepat na dveře dalších tří tříd rožnovského gymnázia.  A jako již tradičně, i letos ji studenti uvítali ve víru tance a zábavy – na maturitním plese, který se konal 31.1.2014 ve Společenském domě.

Po úvodním slovu Aleny Gallové, ředitelky školy, program slavnostně zahájili studenti třetích ročníků vznešenou polonézou.  Atmosféru ještě umocnila studentská hymna Gaudeamus v podání pěveckého sboru Juventus, který navíc diváky potěšil
i dalšími dvěma písněmi, rockovou baladou Fix You a černošskou spirituální modlitbou Didn’t It Rain.

Poté již následovala prezentace a šerpování jednotlivých tříd. Nejdříve přišli na řadu ti služebně nejstarší – studenti osmiletého studia (8.A8), s třídní učitelkou Marií Zůbkovou, následovaní 4. A s třídní učitelkou Kateřinou Turzovou a vše zakončila
4. B s třídním učitelem Tomášem Tkadlecem. Zaplněný sál, sledující krátká prezentační videa, která si připravily jednotlivé třídy, se nezřídka celý otřásal smíchy  a někde v koutku možná ukápla i slzička dojetí.

Večer pokračoval vystoupeními taneční skupiny Heart2Beat a gymnastek z Klubu moderní gymnastiky a tance Kalokagathia. Mezitím si už hosté mohli zakoupit losy do tomboly, která letos obsahovala rekordní množství rozmanitých cen.

Po skončení oficiální části programu přišel ten pravý čas vzít do kola rodiče, spolužáky a s trochou přemlouvání třeba i nějakého toho učitele… Taneční botky přitom rozpalovala skupina Speedy Cadillac a cimbálová muzika Javořina.

Na závěr mi nezbývá než popřát všem maturantům, ať zkouškou z dospělosti proplují s takovou grácií jako tanečním parketem a doufat, že se všichni, již jako vysokoškoláci, třeba potkáme na plese příští rok.

Tereza Štorková 4. A