Richard Konkolski – Beseda s nejslavnějším českým mořeplavcem

Na závěr školního roku naše Gymnázium navštívila osobnost světového formátu, legendární český mořeplavec, člověk, který několikrát obeplul Zemi na vlastnoručně sestrojené jachtě a vítěz několika mezinárodních závodů, Richard Konkolski.

Studentům během besedy představil poutavým osobním vyprávěním, na dobových fotografiích i filmech svá často až neuvěřitelná dobrodružství, boj s komunistickým režimem, vynucenou emigraci a nedávný návrat zpět do ČR.

Následovalo i dlouhé zodpovídání otázek těch studentů, kteří byli jeho výkladem zaujati, a které pan Konkolski s neuvěřitelnou energií a ochotou zodpověděl.

Věřím, že leccos si z jeho inspirujícího příběhu může odnést každý z nás!

RE