Rožnovské gymnázium ovládlo soutěž Bücherwurm

Bücherwurm je soutěž uměleckého předčítání z literárního díla v NĚMECKÉM jazyce. Tento rok se 21. 4. 2023 v Olomouci četlo z knihy Paula Maara “Eine Woche voller Samstage”.

Každý účastník musel originálním, ale hlavně zřetelným a čistě německým projevem zaujmout komisi, ve které usedli zástupci katedry germanistiky FF UP, jazykového institutu PedF UP a výherkyně loňského kola jako zástupce žáků.

A jak jsme dopadli? Soutěž je rozdělena do 6 kategorií. Ve velké konkurenci středních škol a jazykových gymnázií z Olomouce, Příbora či Zlína jsme si odvezli 4 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Pokud dobře počítáte, naši žáci zvítězili či byli na 2. místě v každé kategorii soutěže (kromě jediné, a to kategorii ZŠ).

Naše gymnázium reprezentovali:

Karel Košina 4.A8 (kat. nižší stupeň gymnázií) – 2. místo

Moritz Fox 4.A8 (kat. rodilí mluvčí) – 1. místo

Martin Maléř 2.B (kat. střední škola – začátečníci) – 1. místo

Zuzana Kornelová 6.A8 (kat. střední škola – pokročilí)  – 1. místo

Kategorie Kreativ se účastnili všichni němčináři 7.A8 s natočeným videem pod vedením paní učitelky Yvety Petersové – 1. místo

Za pečlivou přípravu na soutěž nad rámec svých školních povinností děkuje a k úžasným výkonům gratuluje všem žákům tým učitelek německého jazyka:

Yveta Petersová, Magda Brodová, Renáta Chýlková