Sbírka na pomoc Ukrajině

Vážení studenti a rodiče,

rádi bychom Vám ještě jednou poděkovali a informovali Vás, jakým způsobem byly využity vybrané finanční prostředky. Po časové prodlevě způsobené pozdržením rozdělování rodin do ubytovacích zařízení v krajském koordinačním centru jsme teprve mohli přistoupit k rozdělování financí. Rozhodli jsme se pro pomoc 4 rodinám, které jsou ubytovány v zařízení pro běžence z Ukrajiny v nedalekých Huslenkách. Finance jsme využili na nákup školních pomůcek (sešity, tužky, pastelky, fixy a další psací potřeby, pravítka, čisté papíry, aj.), dalšího vybavení k výuce – 2 notebooky s příslušenstvím (Wi-Fi router, myš, grafická karta, SSD karta) a vybavení k přípravě do školy – 4 kancelářské židle, 4 stolní lampičky, 4 policové systémy, úložné boxy, role papíru na malování se stojanem a speciální fixy. A to vše pro 11 dětí ve věku od 2 do 21 let, které jsme tuto neděli 3. 4. 2022 navštívili a nakoupené pomůcky jim předali.

Zbylé finance ve výši Kč 7157,– budou zaslány na transparentní účet Českého červeného kříže. Po této akci bude transparentní účet u ČSOB zrušen.

Dále bychom Vás rádi informovali, že se nám také podařilo zajistit zapůjčení houslí pro jednu studentku z ubytovaných rodin. Dívka byla při příchodu do zařízení v komplikovaném psychickém stavu a housle, na které doma velmi ráda hrála více než 8 let, již nestačila sbalit s sebou. Snad se nám podaří alespoň tímto její chmury do budoucna rozptýlit.

Velmi Vám všem, kteří jste měli “otevřená srdce”, ještě jednou děkujeme.

Studenti třídy 6. A8