Sbírka pro charitu na rožnovském gymnáziu

Ve dnech 16. – 17. 10. 2013 se na rožnovském gymnáziu uskutečnila dobročinná akce pro charitu, která sídlí ve Valašském Meziříčí. Jednalo se o sbírku trvanlivých potravin pro lidi bez domova z okolních obcí a měst.

Sbírky se zúčastnili studenti z 11 tříd, ale také učitelé a personál. Svůj příspěvek však mohl odevzdat každý, kdo šel kolem našeho gymnázia. Vybíraly se potraviny jako mouka, těstoviny, olej, rýže, čaj a mnoho dalších. Třída 5. A8, která byla spolu s paní učitelkou Mgr. Ivou Kolářovou hlavním organizátorem této akce, si účast na sbírce velmi pochvalovala a byla spokojena s množstvím odevzdaných surovin. Potraviny byly po dobu celé sbírky v bezpečí, protože se nad nimi střídala sympatická ?stráž? v podobě studentů z 5. A8, kteří brali organizaci této akce velmi zodpovědně.

Sbírka se konala k příležitosti Dne boje proti hladu, který připadá na 17. 10. Měla velký ohlas i u vedení školy, a proto se domnívám, že jsme tímto činem založili na gymnáziu novou, velmi prospěšnou tradici.