Stříbrný ZAV Přerov 2023

Po čtyřech letech plných nečekaných událostí se žáci rožnovského gymnázia opět zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici ZAV Přerov. Na letošní jubilejní ročník se ve dnech 17. – 18. 4. vydalo téměř 50 žáků ze 14 škol. Naši školu reprezentovala Johana Valová (7. A8), Šimon Vrzala, Jan Ondrášek, Vojtěch Prstek (5. A8) a Eliška Vrzalová (3. A8) za doprovodu pana učitele Kašlíka. Ačkoliv se primárně jednalo o soutěž pro 3. ročníky SŠ, náš tým složený především z mladších závodníků se na ni rozhodně neztratil.

První den odstartoval bodovaným tréninkem, tedy psaním 25 minutových opisů. Této disciplíny se z naší školy zúčastnila pouze Johana, která svým výkonem 594 úhozů za minutu dosáhla na druhé místo.

Následující den byl náš tým již kompletní, a mohli jsme tak poměřit své písařské síly nejen v kategorii jednotlivců, ale zabojovat také o umístění jako družstvo. Čekaly nás celkem tři desetiminutové opisy, v nichž se postupně zvyšovala penalizace za chybu (10, 50, 100). A jak se nám dařilo?

V kategorii jednotlivců zvítězila v kombinaci všech tří opisů Johana, která psala průměrnou rychlostí nad 500 úhozů za minutu. Krásné 15. místo získal Šimon, který postupně zvyšuje svou rychlost a jeho vyhlídky do budoucna jsou velmi slibné vzhledem k možnosti zúčastnit se této soutěže ještě dvakrát. Nejmladší účastnicí se stala Eliška, která skončila na 29. místě. Soutěžní premiéru zažili Honza a Vojta, kteří brali 44. a 46. místo a doufáme, že našemu týmu zůstanou věrní i v rámci následujících soutěží. Velkým překvapením byly výsledky v kategorii týmů, kde jsme získali 2. místo a krásný stříbrný pohár k tomu!

OA Přerov nám poskytla skvělé zázemí a dopřála příjemnou atmosféru během celé soutěže, která byla opět výbornou motivací pro všechny závodníky. Věříme, že se za rok budeme moci opět zúčastnit a získat nové zkušenosti nejen ze soutěžního prostředí!

Za celý tým

Johana Valová (7. A8)