Talentovky on-line

Talentové soutěže v psaní na klávesnici mnoho let neodmyslitelně patřily k tradičním soutěžím žáků základních škol. Původní pojmenování vycházelo z konceptu, kdy převážně obchodní akademie pořádaly tyto soutěže a vybírali si z řad žáků základních škol jejich budoucí studenty. V letošním školním roce přišla Internetová škola ZAV s inovací této soutěže. Nově soutěžící nikam nejezdí, ale soutěží přímo ze svých škol. První kolo této soutěže proběhlo 27. listopadu a z naší školy se zúčastnila Johana Valová, Michaela Venclová, Terezie Porubová (3. A8), Elena Drápalová, Anna Staňková a Zuzana Kornelová (2. A8). Celkem 188 žáků z 15 základních škol startovalo v 10:00 a vyhrazený čas 30 minut měli na zvládnutí co nejvíce cvičení od začátku výuky ZAV. Premiéra tohoto on-line klání se vydařila ? když pomineme asi minutový výpadek spojení ? a konečné výsledky byly následující: 1. místo obsadila žákyně ze ZŠ Košetice, druhé a třetí místo putovalo k nám do Rožnova, k Johance a k Míši, na devátém místě skončila Terezka. Na 36. místo dosáhla Elena Drápalová, na 64. Anička Staňková a 110. vybojovala Zuzka Kornelová.

Gratulujeme a těšíme se na další kola, ve kterých se ještě vylepšíme!