Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

To nejlepší z Anglie

Na začátku června jsme se s naší školou vydali na poznávací zájezd do Londýna a okolí. Po výjezdu z Rožnova jsme se všichni naladili na cestovní atmosféru. Cesta probíhala celkem rychle až do Rozvadova, kde jsme kvůli poruše nafasovali jiný autobus.

V něm jsme strávili celou noc, ale hned ráno jsme se vrhli do centra hlavního města Velké Británie. Navštívili jsme Muzeum voskových figurín Madame Tussaud, Buckinghamský palác, Londýnské oko  – nejnavštěvovanější atrakci na břehu řeky Temže  a další významné dominanty britské metropole. Večer jsme se unavení rozdělili do rodin a odjeli každý svou cestou, abychom se ráno všichni opět sešli a vyrazili na další zajímavá místa. Zmínila bych například molo u moře se zábavním parkem Brighton pier, nejslavnější megalitickou památku Stonehenge, sídlo krále Artuše Winchester, starobylou universitu v Oxfordu. Poslední den byl opět ve znamení Londýna. Prošli jsme si známou čtvrť City, pěšky jsme překročili Tower Bidge a důkladně jsme si prohlédli známou pevnost Tower of London. U divadla Globe nás ohromil pouliční zpěvák Kenyon Shankie.

Celkově si myslíme, že nám ten týden stačil a že už jsme se těšili domů na trochu jinou stravu:-). Každopádně bychom chtěli poděkovat za nevšední zážitky a jinak strávený týden. 🙂

Nikol Bolfová, Eliška Dorušková, 6. A8

Přejít nahoru