Třída 1. A8 má své "rytířky čistého slova"

Jako každý rok i letos vyhlásila Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm dětskou literární soutěž O poklad strýca Juráša. Inspirací se pro letošní ročník nestal nikdo jiný než učitel národů Jan Amos Komenský. Žáci si mohli pro svou práci zvolit jedno ze čtyř témat: Můj vysněný (nejlepší) učitel, Můj ideální den ve škole, Úsměvné perličky ze školní lavice a Kdybych byl já učitel. Do soutěže se s nadšením zapojily i dvě žačky ze třídy 1. A8, a to Eliška Šťastná a Julie Cábová. Jejich práce se porotě líbily natolik, že za ně obě získaly krásné 2. místo (Eliška v kategorii próza pro 6. – 7. třídu, Julie v kategorii komiks). Obě “rytířky čistého slova”, kterýžto titul nyní smějí užívat, postupují do okresního kola této soutěže. Moc gratulujeme a držíme palce v dalším souboji mladých talentovaných spisovatelů!