Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Turisťák po letech na Velkém Javorníku

Na úterý 28. 6. 2022 se po téměř 3 letech sešel Turistický klub při našem gymplu. Z 18 účastníků se ukázalo hned 16 nových tváří!

Vyrazilo se z Frenštátu p. R. a vše začalo vydatným schodovým kardiem podél skokanského můstku na Horečky, kde jsme si u místní zvoničky řečené Strážkyně Beskyd vychutnali krásný výhled na náš dnešní cíl – Velký Javorník. Po chvilkové rovinaté pasáži přišel vyhlášený javornický hang, jenž každému velmi rychle ukázal, jak na tom je s fyzičkou a co musí či nemusí do příštího turisťáku dohnat. Po pár dnech veder se sice lehce ochladilo, nicméně střídavě více či méně poprchávalo, po okolí se opakovaně hřmělo, a tak výstup ztížily podmínky připomínající spíše vlhké tropy či prádelnu mírného pásu. Na vrcholu jsme ovšem byli odměněni občerstvením z tradičně útulné chaty Pohorské jednoty Radhošť a nevšedními polozamračenými výhledy z přilehlé rozhledny. Protože se počasí nadále jevilo nejistě, pod Velkým Javorníkem v hlasování většina upřednostnila kratší cestu do Rožnova přes Myší horu před Kamenárkou. To se ukázalo jako velmi prozřetelné, jelikož nad Dolními Pasekami se nebe už definitivně protrhlo a poslední 4 km jsme byli po vedrech předchozích dnů deštěm konečně zchlazeni dosyta.

Ačkoli hned po návratu do našich domovů se odpoledne udělalo zase krásně, věřím, že účasti nikdo z protagonistů dnešního dne nelituje a dají-li okolnosti budoucí, všichni se brzy opět sejdeme na další akci!

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům, kolegyni Daňkové za tradičně humorný spoludohled s angloaustralskou vsuvkou v podobě její kamarádky a především pak Čeňkovi Pavlicovi za krásnou fotodokumentaci. Posuďte sami!

RE

Přejít nahoru