Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Turistický klub na hřebenu "Zadních hor"

S výhledem úžasného “baboletního” počasí se první říjnovou sobotu (1. 10.) vydal Turistický klub vstříc jedné z nejkrásnějších hřebenovek České republiky, do tzv. “Zadních hor”, tvořících česko-slovenskou státní hranici mezi Bumbálkou a Bílým Křížem.

Meteorologicky předpovězená pohoda se potvrdila (ostatně již den o den později zavládl opravdový podzim), a tak nám nakonec téměř 23 km dlouhá trasa nádhernou valašsko-kysuckou krajinou o převýšení větším než 1200 výškových metrů utíkala nad očekávání rychle. Plnými doušky jsme hltali výhledy na českou stranu – na celý hřeben Vsetínských vrchů, Moravskoslezských Beskyd a především dominantní “Královnu Beskyd” – Lysou horu, ale také scenérie strany slovenské – Kysuce, Javorníky a chvílemi i Malou Fatru.

Výprava v maximálním možném počtu 19 členů (vzhledem ke kapacitě objednaného mikrobusu z Bílého Kříže bylo dokonce nutno několik dalších pozdě přihlášených zájemců už odmítnout!) si celý den báječně užila, a to včetně občerstvení na chatách Doroťanka či Sulov, které můžeme jen doporučit. Někteří téměř až hyperaktivní jedinci si túru zpestřili akrobatickými výkony na doroťanské trampolíně (případně i bez ní – viz foto) nebo zcela dobrovolným (a několikerým) výběhem téhož kopce za sebou. Příznivci Geocachingu si pak již tradičně měli příležitost odlovit poklady, které se cestou nacházejí, a objevit tak další pěkná místa.

Atmosféru a inspiraci můžete nasát i z přiloženého fotoreportu a pevně věřím, že se příště opět sejdeme v takové náladě i skvělém počtu.

S přispěním “georeportáže” Dominika Holiše (6.A8) RE

Přejít nahoru