Úspěch v Mezinárodní internetové soutěži 2017

V uplynulých dnech se uskutečnila Mezinárodní internetová soutěž 2017 v psaní na klávesnici, které se za naši školu zúčastnili Johana Valová (1. A8) a Jonáš Vala (4. A8). Tato soutěž je vyhlašována světovou organizací INTERSTENO a každoročně se jí účastní více než 1 200 soutěžících z celého světa. Hned po mistrovství světa se tak řadí k nejvýznamnějším mezinárodním šampionátům. Odlišností je, že se soutěží jednotlivě ze školy nebo z domu, a úkolem soutěžících je napsat co nejvíce úhozů v desetiminutovém opisu z obrazovky, přičemž tento opis se píše v češtině, ale i v dalších 14 jazycích -angličtina, slovenština, němčina, holandština, chorvatština, francouzština, italština, španělština, portugalština, polština, maďarština, finština, turečtina, rumunština.

Oba “písaři” dosáhli výborných výsledků, kdy Jonáš obsadil v kategorii do 16 let v mateřském jazyce i ve vícejazyčném psaní 1. místo. Johana – kategorie do 12 let – dosáhla ve velmi silné konkurenci tureckých závodníků na vynikající 3. místo ve vícejazyčném psaní, v mateřském jazyce pak skončila na 5. příčce.

Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí na blížícím se mistrovství světa v Berlíně!