Úspěšná účast na 30. mistrovství republiky žáků ve zpracování textů

Ve dnech 29.-30. března 2023 se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo již 30. mistrovství republiky žáků ve zpracování textů na počítači, kterého se úspěšně zúčastnili tři naši studenti – Johana Valová (7. A8), Šimon Vrzala (5. A8) a Eliška Vrzalová (3. A8) v doprovodu pana učitele Kašlíka. Hostitelskou školou se stala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod.

Naše reprezentace do Havlíčkova Brodu vyrazila společně s účastníky z celého Zlínského kraje mikrobusem ve středu ráno. Ihned po příjezdu na místo konání a po prezenci se začalo soutěžit. První disciplínou byl Wordprocessing (profesionální zpracování textu ve Wordu), jehož se zúčastnili všichni tři naši studenti. Po dvou hodinách soustředěné práce následovala Korektura textu, do které se nominovali taktéž všichni.

Odpoledne se účastníci přesunuli do Krajské knihovny Vysočiny, kde se konalo slavnostní zahájení celého mistrovství. Jako doprovodný program byla přichystána prohlídka místního havlíčkobrodského pivovaru a večer pak promítání filmu Láska všemi deseti, který je tematicky spjat právě se soutěžením v psaní na počítači.

Následující den ráno odstartovaly další tři disciplíny – Záznam mluveného slova, Audiotranscription a Opis textu. Do soutěží Záznam mluveného slova a Audiotranscription se z krajského kola nominovali pouze Johana a Šimon, k opisu se pak přidala i Eliška. Po dopsání jsme se všichni zúčastnili komentované prohlídky města.

Následovalo vyhlášení výsledků plné dobrých zpráv. Johana, absolutní vítězka celého klání, brala zlato za Opis textu, Korekturu textu, Záznam mluveného slova a kombinaci jednotlivců (průměr výsledků všech disciplín). V soutěži Audiotranscription získala 3. místo. Šimon si vybojoval dvě třetí místa, a to za Wordprocessing a Záznam mluveného slova. V kombinaci se umístil na druhém místě. Eliška svým výkonem všechny překvapila a vysoutěžila si třetí místo v Korektuře textu. V kombinaci skončila osmá. Soutěže se celkem zúčastnilo 46 žáků z 26 škol.

Odkaz na kompletní výsledkovou listinu: MČR-žáků-2023-výsledky.pdf (interinfo.org)

Za rožnovskou reprezentaci Šimon Vrzala