Vánoční koncert Báry Basikové a sboru Juventus

V pátek proběhl v sále Společenského domu v Rožnov pod Radhoštěm – město mnou dlouho očekávaný vánoční koncert naší skvělé zpěvačky s výjimečným hlasovým talentem Báry Basikové a úžasného sboru Juventus z Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm, který neúnavně a precizně vede Kateřina Turzová. Věděla jsem už od počátečního nápadu s uvedením tohoto koncertu, že to bude skvělé, ale netušila jsem, že až tak. 🙂

Již při první skladbě Juventusu, který koncert zahájil, bylo znát, že na pódiu nestojí “amatéři”, ale srdcaři s velkým talentem. Bouřlivé potlesky po každé jejich skladbě svědčily o kvalitě a oblíbenosti tohoto sboru. Poté pokračoval koncert samotným vystoupením Báry Basikové s výběrem skladeb, jak duchovních, tak známých a nejen muzikálových. Bára Basiková nezklamala a opět předvedla svůj obrovský talent s nádherným emocionálním podáním a s pokorou. Závěr koncertu byl nejoriginálnějším. Juventus zazpíval další skladby, předvedl i své sólisty a také děti z cimbálové muziky Světlina, Bára Basiková se propojila v některých písních se sborem a velmi vřele dávala celému sboru v čele s Katkou Turzovou najevo svůj obdiv. Věřím, že tento koncert byl naplňující pro obě strany. Děti ze sboru si díky koncertu s hvězdou naší hudební scény udělaly krásnou zkušenost a zážitek a Bára Basiková si, dle mého pohledu, koncert opravdu a upřímně užila. Závěrečný obrovský dlouhotrvající potlesk zvedl ze židlí celý sál a myslím, že vyvolal emoci v nejednom z nás, jak v hledišti, tak na podiu. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným za krásný večer.

Romana Rusková T-klub