Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Ota Repák uspěl v Ekonomické olympiádě

Dne 21.6.2023 se v Praze konalo celostátní kolo Ekonomické olympiády. Z celkových 30 000 účastníků se zde skrz dvě předchozí kola dostalo 50 středoškolských ekonomů včetně reprezentanta Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm – Oty Repáka.

Akce byla na rozdíl od předchozích let dvoudenní a zahrnovala rozmanitý program. První den se psal písemný test, v němž se objevilo široké spektrum otázek napříč celou ekonomickou disciplínou. Nechyběly otázky na ekonomickou historii, esej o monetární politice státu, ale zároveň i praktické výpočty a finanční gramotnost. Po písemném testu si všichni užili nádhernou plavbu po Vltavě, kde se kromě soutěžících a profesorů objevil i Tomáš Cverna, absolvent rožnovského gymnázia a současný finanční analytik pro společnost XTB, který byl na plavbu taktéž pozván.
Druhý den probíhal v majestátních prostorách České národní banky. Jako první vyhlásili organizátoři 10 nejlepších řešitelů písemného testu. Do této desítky se dostal i Ota Repák, což znamenalo, že musel dále dokazovat svou ekonomickou orientaci před porotou čtyř předních českých ekonomů. Po zkouškách nechyběly panelové diskuze s představiteli Komerční banky, Kooperativy, ČNB, ale i vzdělávacích institucí jako UTB či MUNI. Nakonec se Otovi podařilo v soutěži získat 6. místo a navíc cenu Univerzity Tomáše Bati za to, že byl nejúspěšnějším účastníkem ze Zlínského kraje. Gratulujeme!

Ekonomická olympiáda je každoroční vzdělávací projekt organizace INEV. Pokud se zajímáte o ekonomii, chcete otestovat svou finanční gramotnost, či jednoduše máte chuť zkusit si něco nového, je jako dělaná přímo pro vás! Příští rok se pořádá zase, tak se nezapomeňte přihlásit!

Přejít nahoru