Vodák 2024

2. května 2024 se studenti celého druhého ročníku sešli na vlakovém nádraží v Rožnově pod Radhoštěm, aby se vlakem vydali směrem Postřelmov, kde na břehu řeky Moravy už čekal tým instruktorů a připravené rafty i kanoe.
Následovalo nezbytné poučení o bezpečnosti a žáci vybavení záchrannými vestami se mohli nalodit.
Cesta byla s pomocí instruktorů bezproblémová a i přes pár překážek v podobě spadaných stromů nebo nízkých větví všechny lodě i se svou posádkou dorazily do kempu.
Postavili jsme stany, přichystali ohniště a zajeli doplnit zásoby, aby bylo co večeřet a snídat.

Setmělo se, u ohně se opékalo a všichni unavení náročnou plavbou usínali a stany postupně zhasínaly.
Ráno nás probudilo mrholení, ani to však nikoho nezastavilo a stany byly do chvíle zabalené. Posádky se znova nalodily a vyjelo se vstříc druhému úseku řeky. Všichni byli už po předchozím dni zkušenými vodáky, a proto se nám do cíle podařilo dorazit s předstihem.
Některým z nás se nevyhnulo ledové koupání v řece – dobrovolné i to nedobrovolné.
Po focení a pochvalách nastalo loučení s naší instruktorskou skupinou a krátké trmácení se na vlakové nádraží.
Do Rožnova jsme dojeli unavení někteří z nás i mokří nebo špinaví od bláta, i tak plní zážitků a dojmů.
Počasí nám až na malou přeháňku přálo. V závěru nikdo nebyl nespokojený a i ti, kteří původně ani jet nechtěli, si akci užili.
“Bylo to absolutně nejlepší!” říká nejen Barča z 6.A8.

Vendula Zemanová