Volejbal středních škol – okresní kola

V minulém týdnu proběhly v tělocvičně valašskomeziříčského gymnázia okresní kola ve volejbale středoškolaček a středoškoláků.

V úterý 17. října se mezi sebou utkaly týmy dívek tří okresních gymnázií. Nejúspěšnější byla sestava dívek z Masarykova gymnázia Vsetín, která podala nejkolektivnější výkon s řadou sportovnímu oku lahodících volejbalových akcí. Naše holky bojovaly v posledním zápase o druhé místo s týmem místního gymnázia. I přes velmi dobré individuální výkony podlehly domácímu týmu ve třetím setu 13:15 a z Valmezu si nakonec odvezly bronzové medaile.

Chlapecký turnaj, který se konal o dva dny později, měl čtyři účastníky (Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí, Střední průmyslová školu stavební, Střední škola Kostka Vsetín a naše gymnázium). Klání mezi jednotlivými družstvy byla velmi vyrovnaná, o okresním přeborníkovi rozhodl až poslední zápas. Titul a postup do kraje obhájili domácí borci, naši reprezentanti nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo.

Všem reprezentantkám a reprezentantům děkujeme!

Jakub Janíček a Monika Zetková