Výměnný program: V4 Gen Mini-Grants, část 2

Ve čtvrtek náš program pokračoval v Olomouci, kde jsme poznávali město a jeho historii a pátrali po polských stopách, kterých opravdu nebylo málo. Po vydatném obědě zbyl čas i na nakupování a poté jsme se vydali zpět do Rožnova, kde jsme zakončili den bowlingovým turnajem.

Pátek byl poslední den české části našeho projektu.  Ráno jsme polské spolužáky provedli Rožnovem, poté jsme navštívili radnici, kde nás přivítal pan starosta Jan Kučera a vyjádřil podporu projektu s polským Sremem, které je partnerským městem Rožnova pod Radhoštem a spolupráce těchto dvou měst probíhá již téměř 30 let.

Pak jsme zavítali na náměstí na Všesvatský jarmark, kde si studenti zatancovali a zazpívali spolu s cimbálovou muzikou a nakoupili od lokálních prodejců dárečky domů.

Po skvělém obědě ve školní jídelně (která polskou stranu nadchla, protože školní jídelny v Polsku nemají) jsme se rozloučili a naposledy si zamávali.

Byl to týden plný nových zážitků, setkání a poznávání a my už se moc těšíme na návštěvu našich nových polských přátel ze Sremu, jejich školu, město a kraj!

Více info na IG projektu: