Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Za pokladem do Sidonie 2022 

Sportovně turistický kurz 3. ročníků patří k dlouholetým tradicím na naší škole a většina studentů se na něj již při nástupu na gymnázium velice těší.

Jinak tomu nebylo ani letos, kdy v týdnu od 3. do 7. října 2022 vyrazily třídy 3. ročníku na dlouho očekávaný turisťák do Sidonie. Už podruhé se útočištěm pro gymnaziální výpravu stalo Rekreační středisko Pohoda v nádherném prostředí Bílých Karpatech téměř na slovenské hranici. 

Celý týden se nesl ve znamení sportování, hraní her a užívání si dnů v přírodě bez školního režimu, povinností, a dokonce i bez signálu! K maximálnímu užití si všech činností nám pomohlo i počasí, které až na první deštivý den vyšlo přesně podle našich představ. 

Hlavní náplní sportovních dnů bylo šest velkých aktivit, jež si postupně vyzkoušely všechny týmy. Od míčovek, přes kolo, koloběžky, střelbu ze vzduchovky až po zdravovědu, která  (jak jsme sami poznali) je pro sporty a každodenní život naprosto nezbytná. Čekalo toho na nás ale mnohem víc! 

Areál nám poskytoval možnost zahrát si stolní tenis, volejbal, fotbal, tenis, a jednou dokonce i rugby, které bylo divácky i hráčsky velmi oblíbené! Krásným zpestřením kurzu se stal výlet na nedalekou zříceninu hradu Vršatec, kdy nás cestou provázela nádherná podzimní panoramata, jež zpříjemňovala celý výšlap. Na závěr pro nás byla připravena skvělá bojovka s velmi nečekaným a originálním koncem, který, doufáme, zažijí i příští ročníky! 

Turisťák byl skvělým únikem z reality, během něhož jsme prožili spoustu krásných momentů, zábavy a vytvořily vzpomínky, které nás budou dlouho provázet. Děkujeme všem učitelům za výbornou organizaci i přípravu aktivit a doufáme, že si to s námi taktéž užili! 

Skvělá atmosféra zachycena okem pana Jurčáka je k prohlédnutí v?následujícím fotoreportu.

Johana Valová, 7A8 

 

Přejít nahoru