Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Za pražskými památkami

Ráno 27. 9. před pátou hodinou ranní se šouravým tempem, ale s odhodláním v očích, scházeli maturanti dějepisného semináře, aby dobyli Prahu.

Upršené počasí nahrávalo statečným studentům, aby si užili pražské uličky téměř poloprázdné bez hojného turistického shonu. V hlavním městě se vydali po stopách památek minulých i současných, zařadili si je do kontextu doby a popřemýšleli, jak se vyvíjela česká metropole. Vedle uměleckých aspektů si všímali také proměn v dnešní době, které nejsou k naší historii úplně šetrné. 

Exkurze ses povedla téměř na jedničku, nebýt jednou ztraceného průvodce, který později raději využil služeb navigace, aby se neztrapnil podruhé. Díky kvapíkovému tempu při přechodu mezi pamětihodnostmi se tak mohli studenti zastavit na Václavském, Staroměstském, Malostranském a Hradčanském náměstí, projít se po Karlově mostě, vystoupat na Mosteckou bránu, nakouknout do Pražského hradu včetně katedrály, poznat židovské město či objevit před turisty pečlivě ukrytou kavárnu. Pomineme-li dlouhou cestu vlakem, kterou někteří využili k debatování, jiní ke spánku či k doplnění energie, můžeme výpravu do hlavního města jen doporučit. 

Za fotografickou dokumentaci děkujeme Čeňkovi Pavlicovi. 

 Jakub Němec

Přejít nahoru