ZAV Junior 2017 ve znamení rožnovského gymnázia

V ne úplně obvyklém termínu před koncem školního roku se i letos konalo mistrovství republiky ČR základních škol v psaní na počítači ZAV JUNIOR 2017. Už podruhé toto klání hostila Základní škola Šrámkova v Opavě a sjelo se na něj celkem 28 závodníků, mezi nimi i družstvo z našeho gymnázia ve složení Jonáš Vala (4. A8), Tomáš Procházka a Jakub Kornel (oba 2. A8).

Mistrovství bylo, jako vždy, rozloženo do dvou dnů, kdy ve středu proběhl bodovaný trénink, na kterém se závodníci rozepisují a dolaďují své výkony. Následující den se konala již samotná soutěž ve třech desetiminutových opisech. I přes opravdu vysoké teploty kluci vše zvládli výborně. V kombinaci jednotlivců opět zvítězil v osobním rekordu (17 272 bodů) Jonáš Vala. I tentokrát jsme s napětím sledovali, jak dopadne soutěž družstev. Bronzový pohár získali závodníci z Ostravy, stříbrný žáci hostitelské školy a zlatý pohár si odvezli…  žáci z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm! Po mnoha letech jsme tak do školy přivezli titul mistrů republiky základních škol, ale také nádhernou putovní trofej, a to vyřezávaného jeZAVčíka.

I když tento ročník soutěž byl pro Jonáše poslední, věříme, že i příští rok opět vyšleme silné družstvo, které se znovu objeví na stupních vítězů. Všem patří velká gratulace a pochvala za úspěšně zvládnutou poslední soutěž v letošním školním roce.