ZAV OSTRAVA 2023

Ve dnech 5. – 6. června 2023 se na ostravské ZŠ Kosmonautů 15 uskutečnila již tradiční soutěž ve zpracování textů pro první ročníky středních škol a talentované mladší.

Naši studenti Šimon Vrzala, Jan Ondrášek a Vojtěch Prstek (všichni z 5. A8) vytvořili tříčlenné družstvo a společně s panem učitelem Kašlíkem se vypravili reprezentovat naši školu. Soutěžilo se ve 3 disciplínách – bodovaný trénink v podobě minutových opisů, korektura textu a tři desetiminutové opisy textu se zvyšující se penalizací za neopravenou chybu (-10, -50, -100 úhozů).
V konkurenci celkem 16 škol se rožnovské družstvo umístilo na 5. místě.

Výsledky jednotlivých disciplín:

Kombinace jednotlivců (kombinace disciplíny opis textu):
Šimon Vrzala: 4. místo
Vojtěch Prstek: 26. místo
Jan Ondrášek: 28. místo

Bodovaný trénink:
Šimon Vrzala: 4. místo (o pouhé 2 úhozy za 3. místem)
Vojtěch Prstek: 23. místo
Jan Ondrášek: 26. místo

Korektura textu:
Jan Ondrášek: 10. místo
Vojtěch Prstek: 14. místo

Šimon navíc obsadil 3. místo v opise s penalizací 50 úhozů za chybu. Soutěže se celkem zúčastnilo 55 studentů.

Šimon Vrzala, 5A8