ZAV Ostrava, Opava

Ve dnech 6. a 7. června se v ostravské ZŠ Kosmonautů 15 uskutečnila soutěž v psaní na klávesnici pro žáky prvních ročníků středních škol a talentovaných mladších žáků. Výpravu z našeho gymnázia tvořilo 5 studentů, jimiž byli Elena Drápalová (5. A8), Eliška Vrzalová (2. A8), Šimon Vrzala (4. A8), Josef Jurča a Jakub Mičkal (oba 1. A).

Soutěžilo se hned v několika disciplínách – tři desetiminutové opisy se zvyšující se penalizací za neopravenou chybu (10, 50 a 100 úhozů), bodovaný trénink (série 25 minutových opisů) a dobrovolná korektura textu. V kombinaci všech desetiminutových opisů skončila Elena Drápalová 16., 19. byl Šimon Vrzala a 24. místo obsadila Eliška Vrzalová, která byla nejmladším soutěžícím. Místa 54. a 55. patřila Josefu Jurčovi a Jakubu Mičkalovi. I v minutových opisech jsme dosáhli slušných výkonů – Šimon obsadil 9. příčku, 21. a 22. místo vybojovaly Elena a Eliška. V korektuře textu se Šimon umístil na druhém místě, na 6. místo se probojovala Eliška, 9. byl Jakub Mičkal a Elena skončila 10. Jako družstvo jsme se umístili na 7. příčce.

O dva dny později (10. 6.) se v opavské ZŠ Ilji Hurníka konala soutěž ZAV Junior, které se zúčastnili Šimon Vrzala, Eliška Vrzalová a Samuel Vančura (2. A8). Tentokrát se soutěžilo jen ve třech desetiminutových opisech (penalizace 10, 50 a 100 úhozů). V kombinaci těchto opisů se na 4. místě umístil Šimon, Eliška byla 14. a Samuel skončil 21. V opisu s penalizací 10 úhozů za chybu si Šimon vybojoval 3. místo. V soutěži družstev jsme obsadili 4. příčku.