Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

ZAV Přerov 2019 s výsledkem 921 úhozů za minutu

Soutěž ZAV Přerov 2019 každoročně patří mezi klání nejlepších písařů 3. ročníků a mladších. Tentokrát v jarních dnech 8. a 9. dubna 2019 se naše družstvo ve složení Jonáš Vala, Johana Valová, Michaela Venclová a Terezie Porubová rozjelo obhájit pohár z loňského roku. Bodovaného tréninku sestávajícího z minutových opisů se první den soutěže zúčastnil pouze Jonáš, ovšem dosáhl nevídaného výsledku 921 čistých úhozů za minutu!

Soutěž z klasických desetiminutových opisů se konala následující den a pro celé družstvo byla velmi úspěšná. Mezi čtyřiceti soutěžícími z dvanácti škol rožnovské gymnázium obsadilo se silným náskokem první příčku a putovní pohár obhájilo. V součtu jednotlivců se Jonáš umístil na první příčce, Johana na druhé a Míša získala úžasné šesté místo. Nutno podotknout, že Johana, Míša i Tereza byly vyhlášeny také mezi nejmladšími závodnicemi soutěže.

Putovní pohár jsme podruhé za sebou přivezli do Rožnova. Pokud se podaří příští rok dosáhnout stejně dobrých výsledků, můžeme si z jubilejního 20. ročníku ZAV Přerov odvézt putovní pohár natrvalo.

Přejít nahoru