Zlato ze ZAV OSTRAVA!!! 2017

V pondělí a úterý 5. – 6. 6. 2017 se družstvo písařů z kroužku ZAV ve složení Jonáš Vala (4. A8), Johana Valová (1. A8), Eliška Hrabalová a Petra Marková (obě 1. B) vydalo reprezentovat naši školu na mistrovství republiky 1. ročníků SŠ ve zpracování textů. Toto klání se uskutečnilo na ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě, kam se sjelo 65 závodníků z České republiky.

První den se odehrál ve znamení bodovaného tréninku – 25 minutových opisů, ve kterém Jonáš s rekordním výkonem zvítězil a Johana vybojovala skvělé 4. místo. Eliška a Petra získaly 33. a 37. místo. Ještě tentýž den se konala dobrovolná soutěž v korektuře textu -úprava textu podle značek, ve které se závodí i na mistrovství světa, a byla tak pro Jonáše a Johanu prověrkou před MS v červenci. I při velmi těžkém zadání oba studenti prokázali svou zručnost v této disciplíně, kdy Jonáš soutěž vyhrál a Johana obsadila 3. příčku. Druhý den proběhla již samotná soutěž v desetiminutových opisech, ze které sestává celkové pořadí jednotlivců, ale také škol. Jonáš potvrdil svou pozici již z minulých ročníků soutěže a obsadil v celkovém žebříčku 1. místo, Johana dosáhla na 7. místo. Eliška se umístila na 38. místě a Petra na 41. místě (při účasti 65 závodníků). Velkým překvapením bylo, když jsme mezi 21 družstvy v celkovém součtu obsadili 1. místo a získali jsme tak putovní pohár. Druhé a třetí místo pak obsadili soutěžící z Ostravy a z Opavy.

Blahopřejeme!