Zlínská CO2 liga

Zlínská CO2 liga zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Soutěž probíhala od října 2015 do května 2016 a měla pět kol s tematicky různým zadáním (klima, voda, energie a bydlení, jídlo, doprava). Jednalo se již o 6. ročník soutěže s tematikou ochrany klimatu pro 2. stupeň základních a středních škol Zlínského kraje. Soutěž probíhala pod záštitou radního pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Petra Navrátila.

Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky “učení prožitkem” se soutěžící dozvěděli, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit.
Žáci díky soutěži získali informace o dopadech klimatické změny a přemýšleli, jaký to bude mít vliv na jejich život v roce 2040. Děti také měnily své každodenní zvyky. Omezovaly dopravu autem, méně plýtvaly jídlem, nakupovaly od místních farmářů nebo se snažily šetřit vodou a méně topit. To vše zkoumaly ve škole i doma. (http://hostetin.veronica.cz/zlinska-co2-liga)

Naši školu reprezentoval tým Penguins tvořený žáky třídy 1.A8: A. Pleváková, B. Přikrylová, B. Klimszová, M. Žlebčíková, S. Stillerová, S. E. Pospíšilová, M. Chumchal, J. Kornel a R. Vodička. Soutěže se zúčastnilo 50 týmů z různých škol a náš tým se umístil na krásném 5. místě.

Moc gratuluji!!! 😀
Lenka Jarábková