Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Zlínská CO2 liga

Zlínská CO2 liga zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Soutěž probíhala od října 2016 do května 2017 a měla pět kol s tematicky různým zadáním (klima, voda, energie, jídlo, doprava). Jednalo se již o 7. ročník soutěže s tematikou ochrany klimatu pro 2. stupeň základních škol a středních škol, podruhé v celostátním měřítku. Soutěž probíhala pod záštitou Informačního centra OSN v Praze.

Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky “učení prožitkem” se soutěžící dozvěděli, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit.
Žáci díky soutěži získali informace o dopadech klimatické změny a přemýšleli, jaký to bude mít vliv na jejich život v roce 2040. Děti také měnily své každodenní zvyky. Omezovaly dopravu autem, méně plýtvaly jídlem, nakupovaly od místních farmářů nebo se snažily šetřit vodou a méně topit. To vše zkoumaly ve škole i doma. (http://www.veronica.cz/spolecne/tiskove_zpravy/0265_tiskova-zprava-ke-stazeni.pdf )

Naši školu reprezentoval tým Fairies tvořený žákyněmi třídy 2.A8 B. Přikrylovou a B. Klimszovou. Soutěže se zúčastnilo 50 týmů z různých škol a náš tým se umístil na pěkném 16. místě.

Moc gratuluji!!! 😀
Lenka Jarábková

Přejít nahoru