Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Gymplácké koloběžení

Pro většinu z nás byla koloběžka prvním dopravním prostředkem, který jsme sami ovládli! Postupem času však koloběžku vystřídala kola a ta poté zůstala jen ve vzpomínkách na rané dětství. Přesto se najde celá řada jedinců (i v řadách našeho učitelského sboru), kteří provozují koloběh i s OP a vytvořili si k tomuto pohybu pozitivní vztah.

Naše myšlenka začala při hledání jednoduchého a skladného stroje na turistické kurzy. Při výběru vhodných koloběžek jsme narazili na projekt „Tělák nás baví“, který přesně vystihuje náš záměr. Koloběžky bychom rádi využívali nejen na sportovních kurzech, jednodenních exkurzích ve městech či přírodě, ale měly by i zpestřit náplň hodin TV na naší škole.   

Vedení školy dalo tomuto projektu zelenou a tak jsme pro naše studenty objednali 20 koloběžek! 

Datum předaní se stanovil na 13. 5. 2024 a jeho součástí byly i dvě vyučovací jednotky správné jízdy na koloběžce pro studenty primy a poté i druhého ročníku vyššího gymnázia. V průběhu akce si sportovci mohli vyzkoušet různé typy koloběžek, vypilovat techniku a užít jízdu krásným prostředím rožnovského parku. Závěrem akce pak bylo proškolení učitelů, kteří tak mohou vyrážet na poznávací koloběžkové výpravy.  

Děkujeme firmě Kostka, že jsme se mohli zapojit do projektu „Tělák nás baví“.  Dále bych rád poděkoval všem zaměstnancům a studentům našeho gymnázia, kteří tento projekt podporují. 

Sportu zdar a projedem se na kolobkách!

J.J.  

Přejít nahoru