Mettingen 2025 aneb výměnný pobyt opět tady!

Vážení rodiče, milí žáci!
Možnost zúčastnit se tradičního výměnného pobytu s německým gymnáziem v Mettingenu je opět tady! Pokud byste měli zájem, stále ještě máme několik volných míst. Pobytu se mohou účastnit primárně studenti, kteří se učí německý jazyk.
Zde základní informace:

INFORMACE K VÝMĚNNÉMU POBYTU SE ŽÁKY GYMNÁZIA V METTINGENU

O co jde?

–        jedná se dlouholetou mezinárodní spolupráci Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm s německým gymnáziem v Mettingenu (spolková země Severní Porýní-Vestfálsko)

–        studenti našeho gymnázia stráví společně v průběhu jednoho školního roku jeden týden v Německu a jeden týden v české republice.

Kdy projekt proběhne?

–        7. – 11. dubna 2025 – pobyt německých studentů v ČR

–        2. – 6. června 2025 – pobyt našich studentů v Německu

Jak vypadal program v minulých ročnících?

–        – při pobytu německých studentů u nás shlédli mimo jiné Brno a Punkevní jeskyně, poznali přírodní krásy Beskyd, navštívili jsme Svět techniky a Landek park v Ostravě – program se přizpůsobí danému termínu a možnostem

–        – v Německu se podívali do Drážďan, Brém, Kolína nad Rýnem, nezapomenutelné byly i zážitky z výletů k Severnímu moři  (prohlídka Wattu) a návštěva muzeí.

–        – studenti pracovali ve workshopech a to divadelních, sportovních, tanečních, uměleckých, hudebních a jedna skupina natočila grotesku

–        – po ukončení projektů vznikly fotoknihy, která dokumentují jednotlivé dny a činnosti (k nahlédnutí u vyučujících Nj)

Co Vás čeká?

Program:

–        – ve školních dnech budou studenti společně s německými kamarády pracovat na projektu ve formě workshopů (rozdělení proběhne dle zájmů); výsledné práce budou vystaveny a předvedeny na společné vernisáži

–        – uskutečníme celodenní výlet do Ostravy (organizuje škola), jeden den je tzv. rodinný den, o německého kamaráda u nás se stará hostitelská rodina

–        – v Německu je program obdobný, podnikneme zajímavé výlety

–        – přesný program tohoto ročníku bude upřesněn v září/říjnu 2024

Ubytování a strava:

–        – v Německu budou žáci ubytováni v hostitelské rodině, která zajišťuje i stravu

–        – u nás přeberete funkci hostitelské rodiny vy a vaši rodiče

–        – při pobytu u nás bude možné poobědvat ve školní jídelně (hrazeno z projektu)

Co Vám výměnný pobyt přinese?

–        – studenti si budou moci ověřit a rozšířit své jazykové znalosti nejen v němčině, ale i v angličtině; proto nemusíte být nutně pokročilí němčináři, abyste se s německými studenty domluvili

–        – poznáte zblízka životní styl v Německu

–        – najdete si přátele a strávíte 14 dnů plných společenského života

–        – dozvíte se řadu zajímavých informací, navštívíte významná turistická místa (památky, projekt)