Best in English

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 se konal 11. ročník mezinárodní jazykové online soutěže Best in English, kterou pro studenty středních škol pořádají společnosti Institut for Competencies Development a Czech-us Agency ve spolupráci s partnery projektu a pod záštitou MŠMT.
26 studentů našeho gymnázia si poměřilo svoji úroveň  angličtiny  s ostatními studenty z  České republiky i zahraničí. Studenti zároveň soutěžili v rámci školy a mají možnost porovnat si své výsledky i mezi sebou navzájem. Jejich jazykové dovednosti prověřil   šedesátiminutový test na úrovni B1 – C1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, který zahrnoval gramatickou část, poslechové úlohy a čtení s porozuměním.  Do soutěže se letos přihlásilo celkem 24 343 studentů ze 702 škol a 34 zemí.

Zde je umístění a skóre našich nejlepších účastníků:

Umístění, jméno, třída Umístění v rámci ČR Umístění v mezinárodní soutěži Body Čas
1. Ota Repák  8. A8 211 564 110,5 49
2. Natálie Hrušková 4. B 263 717 109,5 46
3. Johana Čechová  7. A8 337 915 108,5 34

Blahopřeji ke skvělým výsledkům a všem děkuji za účast.

Poděkování patří také učiteli informatiky Jiřímu Mlnaříkovi, který pro soutěž zajistil technickou podporu.

Jaroslava Dlabajová