Biologická olympiáda kategorie D

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie D se tento rok konalo dne 10. dubna na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Okresního kola se zúčastnilo 33 žáků ze 13 různých škol.
Naše gymnázium zastupovala sestava tří žáků, Barbora Machová (2.A8), Klára Petřeková (1.A8) a Václav Vinkler (1.A8). Biologický trojboj (teoretický test, praktická část a poznávání živočichů, rostlin a hub) byl sice náročný, ale naši žáci ho zvládli výborně!!!
1. místo vybojovala Barbora Machová. 7. místo obsadila Klára Petřeková a stala se úspěšnou řešitelkou Biologické olympiády. Václav Vinkler se umístil na 21. místě. Do krajského kola, které se koná 25. května v ZOO Lešná, postupuje Barbora Machová. Moc gratuluji a přeji hodně úspěchu i v krajském kole.

Všem žákům, kteří se zúčastnili Biologické olympiády kategorie D, chci poděkovat za aktivní přístup, pilnou přípravu a pečlivé zpracování vstupních úkolů. Doufám, že i příští rok budeme v Biologické olympiádě bojovat a společnými silami uhájíme letošní nádherné výsledky.

Lenka Jarábková