Dva postupy do ústředního kola České lingvistické olympiády

V pondělí 29. 1. 2024 se na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci konalo regionální kolo České lingvistické olympiády. Z naší školy se zúčastnili čtyři studenti: Klára Kvapilová (8. A8), Ota Repák (8. A8), Johana Čechová (7. A8) a Věra Dlabajová (6. A8). Navzdory silné konkurenci v celkovém počtu 203 účastníků si všichni vedli velmi dobře. Věra Dlabajová získala 98 bodů, Ota Repák 95 bodů a Klára Kvapilová i Johana Čechová shodně 82 bodů.

Pro postup do ústředního kola, které proběhne v Praze 13. 4. 2024, bylo třeba dosáhnout alespoň devadesáti bodů. V následujícím kole se tedy s dalšími nadšenci pro lingvistiku utkají Věra Dlabajová a Ota Repák.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!