Lingvistická olympiáda 23-24

Ve čtvrtek 21. 12. bylo uzavřeno školní kolo České lingvistické olympiády. Tato soutěž se zaměřuje na obecnou schopnost analýzy jazykových dat a spolupořádají ji Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze s podporou Katedry obecné lingvistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Školní kolo u nás v letošním roce proběhlo ve středu 22. 11. a  zúčastnilo se jej 20 studentů. Organizátoři připravili úkoly vztahující se k jazykům nauhatl  kunimaipa, hausa, wabštině a babylonštině.

Ve školním kole se na prvním místě umístila Johana Čechová ze třídy 7.A8 se skvělým bodovým ziskem 88 bodů. Druhé a třetí místo obsadili studenti ze třídy 8.A8  Klára Kvapilová (76 bodů) a Ota Repák (74 bodů).  Vzhledem k tomu, že pro postup do krajského kola bylo zapotřebí dosáhnout alespoň 71 bodů, postupují všichni tři a připojí se k nim i Věra Dlabajová ze třídy 6. A8, která se 73 body  obsadila čtvrtou příčku.

Všem zúčastněným děkuji za účast a vítězům blahopřeji!

Jaroslava Dlabajová