Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2024

Ve dnech 25. 3. – 26. 3. 2024 se na Obchodní akademii Neveklov uskutečnilo 31. mistrovství republiky žáků ve zpracování textů. Z krajských kol, která proběhla již v lednu, se úspěšně nominovali Johana Valová (8. A8), Šimon Vrzala, Vojtěch Prstek (6. A8) a Eliška Vrzalová (4. A8).

Soutěžilo se v pěti disciplínách. První den započal technickou disciplínou wordprocessing (profesionální zpracování textu v textovém procesoru Word), následovala korektura textu a první z diktátů – záznam mluveného slova. Druhý soutěžní den odstartoval oblíbenou disciplínou audiotranscription (diktát s možností úpravy rychlosti), po které následoval tradiční opis textu z papírové předlohy, tentokrát desetiminutový s penalizací 50 úhozů za chybu.

Po soutěžích byl pro účastníky připraven doprovodný program v podobě návštěvy Retroautomuzea ve Strnadicích.

Všem našim soutěžícím se dařilo – Johana, která se soutěže účastnila pouze první den, si odvezla zlato za korekturu textu a záznam mluveného slova. V kombinaci skončila 9. Šimon obsadil 5. místo v korektuře, 6. místo v audiotranscription a v kombinaci všech disciplín se umístil na 3. místě. Eliška, jedna z nejmladších soutěžících, obsadila 2. příčku ve wordprocessingu a 3. místo v korektuře. V kombinaci skončila na 4. místě. Vojta, který na mistrovství republiky startoval poprvé, skončil v kombinaci na krásném 8. místě. Soutěže se zúčastnilo přes 40 soutěžících z celé České republiky.

Kompletní výsledková listina: MČR-žáků-2024-výsledky.pdf (interinfo.org)

Šimon Vrzala, 6. A8