Školní kolo Zeměpisné olympiády – výsledky NG

V pátek 27. ledna se na naší škole tradičně pořádalo školní kolo Zeměpisné olympiády. Z nižšího gymnázia projevilo o soutěž zájem hned 20 mladých geografů, kteří se utkali ve 3 kategoriích. Žáci 1.A8 v kategorii A, 2.A8 v kategorii B a pro 3.A8 a 4.A8 byla určena poslední, společná kategorie C. Třída 4.A8 se bohužel rozhodla znalostní a dovednostní výhodu oproti mladším spolužákům nevyužít, a tak si to o vítězství (pouze vítěz postupuje do okresního kola) rozdali ve všech kategoriích spolužáci z jednotlivých tříd.

Kategorie A (1.A8):

1. Ota Repák – 59,5 b
2. Dalibor Novák – 50,5 b
3. Monika Drexlerová – 49,5 b

Kategorie B (2.A8):

1. Jakub Staňo – 67 b
2. Lucie Karlíková – 51,5 b
3. Jakub Kornel – 50,5 b

Kategorie C (3.A8, 4.A8):

1. Barbora Besedová – 76 b
2. Vendula Žitníková – 37,5 b
3. Richard Plandor – 34 b

Všichni vítězové přesvědčivě postupují do okresního kola (zvlášť bodový zisk Báry v souhrnné kategorii pro ni a o rok starší studenty je opravdu hodnotný!), které se uskuteční v úterý 21. února 2017 na ZŠ Pod Skalkou.

Držíme palce!
RE