Úspěšná tažení mladých florbalistů

V tomto a minulém týdnu se na Dolní Bečvě konala okrsková kola ve florbalu mladších a starších žáků.

Ve čtvrtek 9. listopadu změřili své florbalové schopnosti a dovednosti žáci 6. a 7. tříd. Na turnaji se sešlo sedm týmů, které hrály ve dvou skupinách, a následně se utkali vítězové skupin s druhým v pořadí o finále. Poražení z těchto duelů pak bojovali o třetí místo. Naše gymnázium reprezentovala jedenáctka chlapců z 2. A8 a 1. A8. Zápasy ve skupině i utkání o finálovou účast se ZŠ Horní Bečva naši borci s přehledem vyhráli. Ve finále se utkali s dalším turnajem suverénně postupujícím týmem – ZŠ Videčská. V dramatické koncovce zápasu nakonec těsně podlehli soupeři 2:1 a vybojovali pro naši školu druhé místo a hlavně postup do okresního kola, které proběhne příští týden na Vsetíně.

Včera 14. listopadu se na Dolní Bečvu vypravili starší hoši. Protože loni se jim moc střelecky nedařilo, vstupovali do turnaje opatrně, ale postupně s vstřelenými góly vzrůstalo jejich sebevědomí a jejich výkon gradoval. Systém turnaje starších žáků byl o něco spravedlivější, sešlo se totiž šest týmů a utkali se „každý s každým“. Tabulka byla velmi zamotaná a o vítězi a postupujících do okresního kola rozhodl až poslední zápas mezi našimi kluky a domácím týmem. Zápas byl dlouho nerozhodný, bez vstřelených branek, ale díky úžasnému kolektivnímu výkonu naši hoši v závěru utkání dali dva krásné góly, zvítězili 2:0, celý turnaj vyhráli a měli obrovskou radost z postupu do kola okresního.

Moc členům obou týmů gratuluji, děkuji za reprezentaci školy a těším se na výkony v okresním kole soutěže.

Monika Zetková

Tým mladších žáků

2.A8: Pavel Polách, Jonáš Šťastný, Jakub Šena, Jakub Horňák, Jonáš Pavlica, Tobiáš Bechný

3.A8: Richard Novák, Hubert Kostka, Marek Štamposký, Štěpán Švancara, Petr Kocián