Vítězství v Překladatelské soutěži

V pátek 26.1.2024 proběhlo vyhlášení výsledků fakultního kola Překladatelské soutěže, kterou organizovala Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Naši školu reprezentovali nadějní překladatelé Johana Čechová a Ezra Molitor za angličtinu, Zuzana Kornelová a Magdalena Cábová za němčinu, Monika Drexlerová a Helena Pešková za španělštinu a Jakub Mičkal a Kira Lysenko za ruštinu.

Překlady ve fakultním kole byly velmi náročné. Z pozice učitelky anglického jazyka k tomu mohu říci, že výrazy jako “Johnny Foreigner” nebo “box-ticking television” rozhodně patří k překladatelským oříškům. Po skončení fakultního kola si studenti vyměňovali postřehy a  Monika Drexlerová s námi nadšeně sdílela postřehy z práce na překladu hororového příběhu z prostředí hřbitova. Příběh se jí moc líbil a práci na něm si zjevně užila.  Zde se jednoznačně potvrdilo, že pokud vás něco baví, můžete v tom být velmi dobří. Monika totiž ve španělské části soutěže zvítězila!

Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů nejen jí, ale i ostatním účastníkům soutěže a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Kateřina Děcká