Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

VNITŘNĚNKY NA POVRCHU OVLÁDLY GRANDFINÁLE

Po úspěchu v krajském kole čekal tým ve složení Anna Mildorfová a Tereza Večeřová nelehký úkol. Netrpělivě čekaly na zveřejnění nových témat na grandfinále. Nakonec koncem dubna přišly informace a témata byla zveřejněna – „Kostky byly vrženy“ a „Tudy cesta nevede“. Vnitřněnky musely během dvou týdnů vymyslet, jaké téma zpracují a jestli budou pokračovat ve své vlastní teorii či nikoli.

Den „D“ je tady. 10. 5. 2024 vyrážíme v brzkých ranních hodinách do Brna porovnat síly s týmy z celé republiky. 38 týmů bylo rozděleno do tří skupin, které se mezi sebou popraly o dvě postupová místa do finále. Sen se začal pomalu stávat realitou. Vnitřněnky na povrchu postupují do odpoledního finále. Ale nebylo to jednoduché. Během 60 minut měly zapracovat do svých prezentací zpětnou vazbu od porotců, ubrat dva slidy prezentace, vytvořit a začlenit graf a zkrátit svůj projev na 5 minut. Holky se nevzdávaly a pilně pracovaly na všech úkolech.

Hodina „H“ nastala a týmy prezentovaly v náhodném pořadí. Jako poslední tým, který předstoupil před porotu, byly Vnitřněnky na povrchu – nejmladší tým, ze všech finalistů. Porotu okouzlily svou vlastní teorií Mozníčků a vysvětlily hlavní myšlenku tématu proč, tudy cesta nevede. Svou prezentaci ozvláštnily o vlastnoručně vytvořené komponenty a získaly si nejen porotu, ale i přítomné diváky. Po závěrečné poradě poroty všichni netrpělivě čekali na finální rozhodnutí. V tu chvílí se sen stal skutečností. Vnitřněnky na povrchu slyšely své jméno a stávají se výherkyněmi grandfinále prezentiády.

Velké poděkování děvčatům z 1. A8 – Anně Mildorfové a Tereze Večeřové, za vzornou reprezentaci školy, za jejich elán, nadšení a perfektní přípravu.

Veronika Růžičková

https://prezentiada.cz/novinky/3291-jak-se-ubranit-medvedovi-na-grandfinale-ziskate-nejen-prakticke-zkusenosti

Přejít nahoru