Zlatý ZAV Olomouc 2023

Ve dnech 31. 11. a 1. 12. 2023 se na olomoucké obchodní akademii pořádala soutěž ve zpracování textů pro 4. ročníky středních škol a talentované mladší. Naši školu reprezentovali: Johana Valová (8. A8), Šimon Vrzala, Jan Ondrášek, Vojtěch Prstek (všichni z 6. A8), Emil Andrys (1. A) a Eliška Vrzalová (4. A8). Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách, jimiž byly minutové opisy, audiotranscription a tradiční tři desetiminutové opisy se zvyšující se penalizací za chybu (-10, -50, -100 úhozů).

V konkurenci 64 účastníků se absolutní vítězkou soutěže stala Johana Valová, která získala první místo ve všech disciplínách. Díky výborným výkonům všech rožnovských reprezentantů jsme si v soutěži družstev obhájili zlato a odvezli si tak putovní pohár.

Výsledky jednotlivých disciplín:

Kombinace jednotlivců (kombinace disciplíny opis textu):

Šimon Vrzala: 21. místo
Eliška Vrzalová: 32. místo