Přespolní běžci a běžkyně navázali na loňské úspěchy!

Sluncem provázené okresní kolo v přespolním běhu přineslo našim běžcům hned tři postupy do krajského kola – dva v kategoriích středních škol a jeden za starší žákyně.

Startovalo se v úterý 4. října na stadionu ve Valašském Meziříčí. Zatímco v kategoriích mladších žáků a žákyň se většina našich nejmladších reprezentantů teprve připravovala na hodnotnější výkony v letech budoucích (výjimkou byl běh Emy Hurtové z 2. A8, která doběhla na krásném pátém místě), starší žáci již předvedli vynikající běžecké výkony. Radek Masařík s Jardou Peškem (oba 4. A8) vybojovali 2. a 3. místo, další členové týmu (i přes kvalitní běžecké výkony) nebodovali tak, jak by si představovali. Družstvo starších žáků tak na medailové pozice letos bohužel nedosáhlo. Jinak tomu bylo v kategorii starších děvčat, kde tým složený z dívek ze třídy 3. A8 předvedl úžasný kolektivní výkon a umístil se na stříbrné pozici.

Dramatický byl závod nejstarších dívek. Běžkyně z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí nepustily na první tři místa nikoho dalšího, takže se zdálo, že o zlatě je rozhodnuto. Naše holky však bojovaly do posledního metru a díky týmovému výkonu vybojovaly pohár pro vítěze závodu právě ony. Kategorii středoškoláků zcela ovládli naši hoši. Kristián Štreichl (6. A8) zvítězil stylem start cíl, když byl po celou trasu závodu pronásledován Jindřichem Vránou z valašskomeziříčského gymnázia. Marně! Kristiánův výkon podtrhli vynikajícím během Martin Volný (1. B), David Minařík (8. A8) a Víťa Dorňák (4. B). Vše jistili Vojta Prstek (7. A8) a Ondra Pupík (4. B).

Velice všem reprezentantům v přespolním běhu blahopřeji, děkuji a držím pěsti v krajském kole, které proběhne příští týden ve středu v Bystřici pod Hostýnem.

Monika Zetková

Naše gymnázium reprezentovali:

mladší žáci: Jindřich Lukašík, Rostislav Pešek, Petr Kocián, Tobiáš Bechný

mladší žákyně: Anna Mildorfová, Klára Ondruchová, Beáta Tůmová, Ema Hurtová

starší žáci: Jaromír Pešek, Radek Masařík, Matyáš Sluka, Antonín Prstek, Jonáš Hrachovec, Šimon Hurta, Ondřej Kocián

starší žákyně: Kateřina Kurková, Beáta Jurčová, Tereza Kozlová, Adéla Aujezdská, Adéla Nováková

dorostenci: Kristián Štreichl, Martin Volný, David Minařík, Víťa Dorňák, Ondřej Pupík, Vojtěch Prstek

dorostenky: Iva Divínová, Bára Porubová, Naty Korytárová, Helena Pešková, Karolína Rýdlová